Atla
press

Basın

Basın bültenleri ve fuar görsellerine bu bölümden ulaşabilirsiniz. Basın ile ilgili tüm sorularınız için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Media Village

Automechanika Academy

Yurtiçi ve yurtdışında yüzbinlerce okura ulaşan yayınları ile Automechanika Istanbul fuarının tüm dünyada ses getiren bir organizasyon olmasına katkı sağlayan, otomotiv ve diğer sektörlere yönelik yayınları ile kıymetli medya partnerlerimiz bu özel alanda yer alıyor.

Konum: Salon 6 | Ana fuaye girişi

Automechanika Istanbul basın bültenleri:

Yıla göre göster:
2022
7 Nis 2019

Yılın Rekoru Otomotiv Endüstrisi’nden Geldi!

Otomotiv Endüstrisi, Dünya’nın 3. Büyük Fuarı “Automechanika Istanbul” ile Hedefleri Aştı! Otomotiv endüstrisi sektöründe dünyanın en büyük 3. fuarı “Automechanika Istanbul” ülkemiz üreticilerine bir kez daha tüm gücünü dünyaya gösterme fırsatı sundu. Dev Alman fuar organizatör firmaları Deutsche Messe ile Messe Frankfurt’un her yıl İstanbul’da beraber düzenlediği fuar, 130 ülkeden 48,737 sektör profesyonelini 38 ülkeden 1400 lokal ve uluslararası otomotiv endüstrisi firması ile Istanbul’da buluşturdu. Fuar bu yıl %6 artış gösteren ziyaretçi oranı ile kendine ait rekorları bir kez daha egale etti. Yerli otomobil üretmeye hazırlanan sektörün önde gelen firmalarını lokal ve yabancı satınalma heyetleri ile buluşturarak yeni işbirliklerine zemin oluşturdu. Türkiye otomotiv üreticilerinin 2019 yılında 32 Milyar dolarlık ihracat hedeflediğini belirten Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel ve Messe Frankfurt Istanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım yaptıkları ortak açıklamada; “İhracata daha fazla katkı sunma vizyonuyla iki Alman fuar firması olarak organize ettğimiz Automechanika Istanbul kapsamında Türkiye otomotiv endüstrisi üreticileri önemli anlaşmalara imza attı. Bu anlaşmaların sektörün ihracat hedeflerine çok olumlu yansımaları olacaktır. Özellikle yılın ikinci yarısından itibaren bunun Türkiye ekonomisine olumlu etkilerini daha net göreceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Automechanika Istanbul e-bültenine abone olun

İletişim Bilgileriniz

Basın için iletişim

Neslihan Demir

Proje Pazarlama Müdürü

Neslihan Demir