Atla
themes-events

Automechanika Istanbul'da Temalar ve Etkinlikler

Automechanika Istanbul, sektör profesyonellerine fuar süresince farklı alanlarda birçok özel program ve etkinlikle renkli, eğlenceli ve aynı zamanda bilgilendirici bir fuar deneyimi sunuyor.

Innovation 4 Mobility by BAKIRCI

E-mobility Forum

Fuarda katılımcılar, BAKIRCI Group tarafından oluşturulacak 8 bölümden oluşan konsept alanında son teknoloji otomobiller ve servis ekipmanları ile elektrikli araç onarımlarının nasıl yapıldığını deneyimleme fırsatı yakalayacak.

ADAS & Diagnostik, Şarj İstasyonları, Bakım Onarım & Güvenlik Ekipmanları, Aks Ölçüm & Lastik, Şasi Onarım, Kaporta & Boya, Ekspertiz & Muayene, Batarya Test & Onarım olmak üzere 8 bölümden oluşacak alanda BAKIRCI Group, tüm ziyaretçilere yeni nesil teknolojileri uygulamalı olarak gösterecek.

Konum: Salon 12

Automechanika Academy

Automechanika Academy

Automechanika Academy, alanında uzman konuşmacıların yer aldığı, yüksek standartlarda eğitici, bilgilendirici ve aydınlatıcı sunumlar, söyleşiler ve oturumlardan oluşur. Amacı büyük çaplı bölgesel ve ulusal otomotiv üreticilerinin AR-GE, tasarım ve üretim ekiplerinin, sektördeki son gelişmeler, trendler ve teknolojiler hakkında güncel bilgiler edinmelerini sağlamaktır.

Castrol'ün katkılarıyla Automechanika Academy kapsamında düzenlenen tüm oturumlar Automechanika Istanbul B2B Platformu üzerinden canlı yayınlanmaktadır.

Konum: Salon 12

Equality 4 Business

YEKY0107

Çalışma hayatında fırsat eşitliğinin sağlanması, gerek toplumsal alanda gerekse iş hayatında çeşitliliğin varlığı, sürdürülebilir olmanın en önemli maddeleridir. Kadın ve erkeğin çalışma hayatında eşit oranda ve şartlarda yer alması en doğru dengeyi ve harmoniyi yaratmaktadır.

Sürdürülebilir olmanın en temel ilkesinin bu olduğu inancıyla, otomotiv sektöründe gerçekleştirilen önemli projeleri ve atılan adımları sizlerle paylaşmaya, desteklemeye ve fırsat eşitliği alanında ilham olmaya devam ediyoruz.

Bu amacımız doğrultusunda, Equality 4 Business özel programında birlikte yaratacağımız sinerji ile sürdürülebilir bir gelecek inşasında sizlerin değerli desteğine ihtiyacımız var. Bu özel oturuma katılımınızı heyecanla bekliyoruz

Tarih ve saat: 24 Mayıs 2024, Cuma | 15:00

Konum: Salon 12

Kadın Ustalar Yarışıyor

DSC04021

TOBFED'in katkılarıyla hazırlanan "Kadın Ustalar Yarışıyor" etkinlik programında otomobil bakım profesyonelleri, hünerlerini sergileyip birbirleriyle kıyasıya yarışıyor. Farklı kategorilerde düzenlenecek yarışmanın kazanları, fuar sırasında düzenlenecek tören ile ödüllerine kavuşacaklar.

Konum: Salon 12

Partner Alanı

partner-zone

Automechanika Istanbul'un dünya çapındaki başarısına ulaşmasında önemli rol oynayan, sektöre katkılarıyla ülkemizin ihracatına can veren partner birlik ve derneklerimizden;

  • İstanbul Ticaret Odası (İTO)
  • Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB)
  • Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD)
  • Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS)

ana fuayedeki özel bölümde sizlerle bir araya geliyor. Faaliyetleri ve üyelik hakkında bilgi almak için stantlarına uğramayı unutmayın!

Konum: Ana Fuaye

Kariyer Duvarı

Career Wall

Otomotiv sektöründeki kariyerine ilk adımı atmak isteyen, staj imkanı veya yeni bir iş fırsatı arayan tüm ziyaretçilerimiz, salon 12A'da yer alan Kariyer Duvarı'nı ziyaret ederek, katılımcılarımızın yerleştirdiği iş ilanlarını detaylarıyla inceleyebilirler.

Önemli not: Kariyer Duvarı'nda kısıtlı sayıda ilan kapasitemiz bulunmaktadır. İlgilenen katılımcılarımız bizimle iletişime geçerek rezervasyon yapabilirler.

Konum: Salon 12A

Automechanika Global Standı

global-booth

Dünya çapında 14 ülkede 14 ticaret fuarı ile Automechanika, otomotiv satış sonrası endüstrisi için dünyanın 1 numaralı etkinlik markasıdır. Frankfurt, Dubai, Şanghay, Buenos Aires, Riyad, Johannesburg, Birmingham ve Mexico City gibi önemli ticaret merkezlerinde düzenlenen diğer Automechanika fuarları hakkında ayrıntılı bilgi almak için bu özel alana davetlisiniz.

Konum: Ana Fuaye

Uluslararası Satın Alma Heyeti

OIB-TR

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği tarafından organize edilen Uluslararası Satın Alma Heyeti, ticaret ateşelerimiz tarafından yapılan inceleme neticesinde heyete kabul edilen ve 9 farklı ülkeden gelen profesyonellerden oluşan bir grupla Automechanika Istanbul fuarını ziyaret edip, fuarda katılımcı olarak yer alan tedarikçiler ile ikili görüşmeler yapacaklar.

Konum: Ana fuaye 1. kat, Interexpo Salonu

Tarih ve saat: 23 Mayıs 2024, 10:15 - 17:00